A Kabátot a gombhoz pályázat zsűrije bemutatkozik
Hárman vannak, és mindhárman kapcsolódnak a mágikus realizmushoz vagy a mesterséges intelligenciához. Köszönjük, hogy elfogadták felkérésünket. Lássuk, kik ők.
2025. június 8.
Bolla Kata
A reklám és a média világában eltöltött idő alatt megértette, hogy rengeteg információ zúdul a ma emberére.
Valahogy mégsem értjük egész lényünk alapvető mivoltát. Kik vagyunk? Miért vagyunk itt? Van értelmes célja az életünknek?
Festményei a mélyen gondolkodó ember kérdéseivel, válaszaival, útkeresésével foglalkoznak.
Állj meg egy pillanatra! Nézz, láss, elemezz, mérlegelj!
A történet RÓLAD szól, amit megértesz belőle Te vagy.
Mágikus realista festményei közül láthattunk néhányat a
pályázati kiírásban, mint inspirációs műveket.
Kemény Zsófi
költő, író, forgatókönyvíró, dalszövegíró, slammer, rapper, kreatív írás kurzusok vezetője. Többek között. Örömmel támogat mindenkit, aki manapság írni akar. Sőt: még az MI is szereti, egy pályázaton már tűnt fel olyan elemzés Kemény Zsófi-írásról, amit a ChatGPT írt. Rossz véleményre nem kell tőle számítani, sokkal jobban foglalkoztatja, mi a jó egy műben.

Szalay Gergely
a Szófa szerkesztője, ennek a pályázatnak a megálmodója, ötletgazdája, szenvedélyes olvasó és gátlásos hobbiíró. Barátja Mész Ede, a költő. Ideje nagyobb részében informatikával foglalkozik Németországban, találkozik olykor mesterséges intelligenciával is. Sok minden érdekli, tehát keveset csinál igazán rendesen - ez a feladat viszont ilyen lesz, megígérte.
