Nagy Dániel

 

Templomfelújítás

 

Reggel fiatal kőművesek

érkeztek, hogy megmásszák

a templomtornyot és vizet

engedjenek a frissen kevert

habarcsba.

 

Ebédidőben váltottam velük

pár szót, és azt mondták,

hogy egy templomfelújítás

anyagigényes és három-négy

hónapig is tarthat.

 

Szóval félek, hogy hiába

toljuk össze a puhafaléc

ágyakat, akárha kontinenseket,

mi már képtelenek vagyunk

 

belakni egy ekkora területet,

újra hidakat emelni és

gyakorolni a kétnyomásos

gazdálkodás lépéseit.

 

Cserélés

 

Általában a dolgokat cserélik.

Le-, fel-, ki-. Esetleg még össze- vagy be-.

Például az égőket kicserélik. Kicserélik még a tévéket is.

A régit újra. A ruhákat is kicserélik. Rosszul

saccolta meg a derékbőségét, így sajnos

ez a farmernadrág most nagy lett. Aztán

beszélhetünk még olajcseréről, valamint

téli és nyári gumicseréről. Télen téli gumi,

nyáron nyári gumi. Focisták mezt, illetve

cipőt cserélnek. Ők mást nem is tudnak

cserélni. Az állami vezetőket főként lecserélik.

Amit még lecserélnek, azok a függönyök.

Összekoszolódott. Egy tisztább előnyösebb.

Buszokat és villamosokat is cserélnek.

A kényelem és a menetidő javítása érdekében.

Gyakori esemény még a kabát-összecserélés,

mondjuk, színház után. De az üvegek vissza-

cserélése is elfogadott, hétköznapi eset.

A cserélés viszont akkor a legrosszabb,

ha téged cserélnek le. Egy másik játékosra.

Ő áll be a helyedre. Helyetted játszik.

Nem jobb nálad. Nem robbanékonyabb.

Nem játssza meg jobban a labdákat.

Mégis, most ez az ő napja. Ő került helyzetbe.

Te pedig lecserélten hagyod el a pályát

a játékoskijáró felé. Gólok és gólpasszok nélkül.

 

Első próbálkozás

 

Hormonkészletem tökéletes működésének köszönhetően

elindultam Északra, hogy szerelmes legyek és megtaláljam

álmaim otthonát.

 

Sajnálatos módon a szerelem nem jött össze technikai

és logisztikai okok miatt. Álmaim otthona pedig különböző

minőségi paraméterek hiányában szintén nem találtatott meg.

A konyhát kicsinek, a nappalit túl sötétnek találtam.

 

És a szagok! Egy fehérje-feldolgozó üzemből

tömény kén-hidrogén szag áramlott be a szellős nyílászárókon keresztül.

Ráadásul a szomszédban egy kamasz több órán át gyakorolta

az F-dúrt, majd az E-dúrt.

 

Így inkább itthon maradtam. Most éppen álmosan

mélázgatok új viharkabátomban a húspult és a félkész-termékek

közti térben. Kosaramban gépsonka és lágysajt.

 

Nagyszerűen érzem magam.