Poszt

Mappákban őrzöm az életünket. A mappákban albumok,
benne képek, érzések, történetek. Mi.
Néha posztolok is. Képeket, történeteket, érzéseket.
Hasznos dolgokat. Belépő  egy más világba.
Utolsó előtti megosztásom
egy telefonos applikációról szólt,
ami hazakísér, ha egyedül bolyongsz
a sötétben és félsz.
Utóbb már mindenhová elkísértelek.
Aztán halálhíredet tettem közzé.
Mindenféle bevezetés nélkül,
épp úgy, ahogy elmentél. A hírfolyam
új bejegyzése letapossa a régit. Kivéve,
ha rögzítjük azt. A halált fölösleges,
az önmagát rögzíti. Jöhet újabb poszt,
hiányod legfelül marad örökre. Bennem.
Mikor érvénytelenített igazolványodat
átadta a temetkezési vállalkozó,
a mappámba rejtettem.
Egy más világba mész, ott amúgy sem kérik.
Jó lenne egy olyan app, ami elkísér téged,
ahová én már nem tudlak. Hogy ne féljünk.