Lány a parton
Már háromszor untam meg ezt a rohadt folyót.
először - éppen itt, a sós ízű járda...
mezítláb futottál. mért nem vettél cipőt?
szép lassan, azt a két percet, hogy éltem még,
erre te futsz, te vadbarom, én meg csak sós íz meg járda
(igazából nem is emlékszem)
vagy másodjára - lent a déli szélen.
neked meg van pofád hetente írni,
én híradást és felhőket se néztem,
apád meg már megint szeretne sírni,
na, persze csak szeretne. szétlőttek, szivem?
netán harmadszor, nem sokkal, miután kiderült
egy újabb családi vonás:
te is csak könnygázért jársz tüntetésre.
mondjuk legalább itt tényleg szétlőttek,
és a vízágyú még kéj, ki hitte volna?
szóval már épp vacsival vártalak, tudod? te erre
és akkor most itt vagyok és tudom, hogy nem lesz negyedik,
de egyébként igazán megmondhatná valaki,
hogy mi van ezzel a rohadt folyóval, hogy mindig itt